Kopiowanie kaset Studio

Nagrywanie kaset i płyt taśm Audio I Wideo

Nagrywanie zamiast przegrywania kaset

Nagrywanie kaset magnetofonowych

Nagrywanie płyt Cd dvd

Nagrywanie Minidisc

Nagrywanie kaset vhs

Nagrywanie na prezent

Nagrywanie kaset cyfrowych dat i dcc

Nagrywanie taśm szpulowych

Nagrywanie kaset i płyt taśm
Nagrywanie zamiast przegrywania kaset Nagrywanie kaset magnetofonowych Nagrywanie płyt Cd dvd Nagrywanie Minidisc Nagrywanie kaset vhs Nagrywanie na prezent Nagrywanie kaset cyfrowych dat i dcc Nagrywanie taśm szpulowych

Wiele osób z nas zastanawia się co kupić drugiej osobie na prezent.

W modzie jest Vintage . Ale to nie tylko powód.

Można bliskim nagrać płyte cd lub dvd i zrobić im prezent

Można nagrać kasetę magnetofonową kupić nie drogi magnetofon no przenośny

Wiele osób kolekcjonuje samochody które nadal wyposażone są w odtwarzacze kaset magnetofonowych

Inna grupą sa miłośnicy mini disc kupno Takie odtwarzacza do samochodu jest dobrym wyborem

Kasety VHS to proces vintage można je nagrać także na prezent i dołączyć magnetowid za 100 zł

Dużo firm ma cel w tym żeby nagrać kasety audio lub wideo nie jest to cel prezentowy jest to cel biznesowy.

Nasz bliski doradca który jest trenerem personalnym poddłą ostatnio w wątpliwość celu nagrywania.

W dobie plików .mp3 tidala aplikacji streamingowych każdy film czy muzykę możemy zabrać w telefonie komórkowym.

Próbował zrozumieć jaki jest cel takiego działania.

Cel jest podany powyżej

Wszystkie analogowe  nośniki można kupić takie jak kasety audio  ,kasety vhs ,minidisc czy płyty .

Wystarczy je tylko dobrze nagrać w naszym studiu.

Kupić odtwarzacz Vintage i mamy ładny prezent czy dla starszego czy nowego pokolenia

Także wiele osób  artystów zleca nam projekty artystyczne i nagranie ich na nośnik analogowych cel tu jest o wiele poważniejszy artyści nagrywają nośniki analogowe maluja ich obudowy jako dzieła artystyczne

W dobie inflacji i kryzysu wiele osób pozbywa się swoich kolekcji takich telefonów mamy dużo

Wtedy chcą zrobić kopie na własny użytek taz dozwoloną bo te kolekcje są w drastycznym stanie często robią kopie kasety czy płyty na własny użyteknp do samochodu

 

Nie bez znaczenia są tu prawa autorskie i firma działą w dobrej wierze każdy klient podpisuje oświadczenie

 

Prawa autorskie

Wykonawca usługi w przestrzeganiu prawa autorskiego zdaje się wyłącznie na oświadczenia Zamawiającego. Wykonawca usługi przyjmuje, że Zamawiający posiada prawa do wszystkich przekazanych materiałów. Jeśli prawa autorskie osób trzecich zostaną naruszone, całą odpowiedzialność ponosi Zamawiający. Jest on zobowiązany do zwolnienia Wykonawcy usługi z wszelkich roszczeń osób trzecich, a także zwrotu kosztów poniesionych przez Wykonawcę usługi w związku z dochodzeniem prawnym.

 

 

A teraz opiszemy nośniki które można nagrywać na pierwszy ogien niech pojdzie minidisk

Nagrywanie minidisc

Istnieją trzy rodzaje płyt MiniDisc, różniące się pojemnością i sposobem nagrywania:

 1. Standardowy MiniDisc (74 minut lub 80 minut): Jest to oryginalna płyta MiniDisc o pojemności 74 minut lub 80 minut. Nagrywana jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że nagranie odbywa się w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania.
 2. MiniDisc Hi-MD: Jest to rozszerzona wersja MiniDisc, zwiększająca pojemność do 1 GB (dla płyt jednostronnych) lub 2 GB (dla płyt dwustronnych). Nagrywanie odbywa się cyfrowo, co oznacza, że nagrywane dane są bezstratnie skompresowane i przechowywane na płycie jako pliki komputerowe.
 3. MiniDisc Data: Jest to wersja MiniDisc przeznaczona do przechowywania danych z komputera. Pojemność wynosi od 140 MB do 1 GB, a nagrywanie odbywa się cyfrowo. Płyty MiniDisc Data nie mogą być odtwarzane na standardowych odtwarzaczach MiniDisc, ale można je odtwarzać na specjalnych stacjach dokujących, które umożliwiają dostęp do przechowywanych danych.

 

Nagrywanie Minidisc
Nagrywanie Minidisc

Teraz zajmiemy się nagrywaniem kaset magnetofonowych

Istnieją trzy główne rodzaje kaset magnetofonowych:

 1. Kasetowy system zapisu dźwięku analogowego (CAS) – znany również jako “kasetowa kaseta” lub “audio kaseta”, ten format był popularny w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Kasetowa kaseta wykorzystuje magnetyczną taśmę, która jest owinięta wokół dwóch szpul.
 2. Kompaktowa kaseta cyfrowa (DCC) – ten format wprowadzony przez firmę Philips w latach 90-tych XX wieku, miał na celu zastąpienie kaset magnetofonowych zapisując dźwięk w formacie cyfrowym, jednak szybko okazał się mniej popularny od innych formatów cyfrowych, takich jak CD.
 3. Kasetowy system zapisu wideo (VHS) – choć nie jest to format dźwiękowy, warto wspomnieć o VHS jako o kasecie magnetofonowej, ponieważ wykorzystuje podobną taśmę magnetyczną, co kasetowa kaseta. VHS był jednym z najpopularniejszych formatów zapisu wideo w latach 80-tych i 90-tych XX wieku.
 4. Na kasetach magnetofonowych można nagrywać dźwięk w postaci analogowej. Zazwyczaj kasety magnetofonowe są używane do nagrywania muzyki, np. albumów muzycznych, koncertów, nagrań demo, a także do nagrywania rozmów lub przemówień.
 5. W zależności od rodzaju kasety magnetofonowej, nagrywać można różne rodzaje dźwięku. Kasetowy system zapisu dźwięku analogowego (CAS) pozwala na nagrywanie dźwięku w jakości stereo, mono oraz na szybkościach 1⅞, 3¾ i 7½ cala na sekundę. Kompaktowa kaseta cyfrowa (DCC) pozwala na nagrywanie dźwięku w formacie cyfrowym, który zapewnia lepszą jakość dźwięku niż format analogowy.
 6. W przypadku kasetowego systemu zapisu wideo (VHS), na kasecie nagrywa się obraz wideo i dźwięk, a nie tylko dźwięk jak w przypadku innych kaset magnetofonowych.
 7. Kasety magnetofonowe cyfrowe to format nagrywania dźwięku, który miał na celu zastąpienie tradycyjnych kaset magnetofonowych zapisujących dźwięk w formacie analogowym. Najważniejszymi formatami kaset magnetofonowych cyfrowych były Digital Audio Tape (DAT) i Digital Compact Cassette (DCC).
 8. DAT był pierwszym formatem kaset magnetofonowych cyfrowych. Został opracowany w latach 80. XX wieku i wprowadzony na rynek w 1987 roku. DAT umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie cyfrowym na taśmie magnetycznej o szerokości 4 mm. Nagrania można było zapisywać w standardzie PCM (Pulse Code Modulation) z częstotliwością próbkowania wynoszącą 48 kHz. DAT był popularny wśród profesjonalistów, którzy potrzebowali lepszej jakości dźwięku niż oferowały tradycyjne kasetowe systemy zapisu dźwięku analogowego.
 9. DCC został opracowany przez firmę Philips w latach 90. XX wieku i wprowadzony na rynek w 1992 roku. DCC umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie cyfrowym na kasecie magnetofonowej o podobnych rozmiarach jak klasyczna kasetowa kaseta. DCC umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie PCM z częstotliwością próbkowania wynoszącą 44,1 kHz, co odpowiada standardowi CD. Jedną z głównych zalet DCC był fakt, że urządzenia DCC były w stanie odtwarzać zarówno tradycyjne kasety magnetofonowe analogowe, jak i kasetowe systemy zapisu dźwięku cyfrowego.
 10. Niestety, mimo swoich zalet, formaty kaset magnetofonowych cyfrowych okazały się mniej popularne niż formaty cyfrowe oparte na nośnikach pamięci flash i CD. W przypadku DAT, jeden z powodów miał związek z wyższymi kosztami taśm magnetycznych i nagrywarek DAT. W przypadku DCC, jednym z głównych powodów było wprowadzenie na rynek formatu MiniDisc firmy Sony, który oferował znacznie mniejsze rozmiary nośnika i lepszą jakość dźwięku niż DCC.
 11. Kasety magnetofonowe cyfrowe to format nagrywania dźwięku, który miał na celu zastąpienie tradycyjnych kaset magnetofonowych zapisujących dźwięk w formacie analogowym. Najważniejszymi formatami kaset magnetofonowych cyfrowych były Digital Audio Tape (DAT) i Digital Compact Cassette (DCC).
 12. DAT był pierwszym formatem kaset magnetofonowych cyfrowych. Został opracowany w latach 80. XX wieku i wprowadzony na rynek w 1987 roku. DAT umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie cyfrowym na taśmie magnetycznej o szerokości 4 mm. Nagrania można było zapisywać w standardzie PCM (Pulse Code Modulation) z częstotliwością próbkowania wynoszącą 48 kHz. DAT był popularny wśród profesjonalistów, którzy potrzebowali lepszej jakości dźwięku niż oferowały tradycyjne kasetowe systemy zapisu dźwięku analogowego.
 13. DCC został opracowany przez firmę Philips w latach 90. XX wieku i wprowadzony na rynek w 1992 roku. DCC umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie cyfrowym na kasecie magnetofonowej o podobnych rozmiarach jak klasyczna kasetowa kaseta. DCC umożliwiał nagrywanie dźwięku w formacie PCM z częstotliwością próbkowania wynoszącą 44,1 kHz, co odpowiada standardowi CD. Jedną z głównych zalet DCC był fakt, że urządzenia DCC były w stanie odtwarzać zarówno tradycyjne kasety magnetofonowe analogowe, jak i kasetowe systemy zapisu dźwięku cyfrowego.
 14. Niestety, mimo swoich zalet, formaty kaset magnetofonowych cyfrowych okazały się mniej popularne niż formaty cyfrowe oparte na nośnikach pamięci flash i CD. W przypadku DAT, jeden z powodów miał związek z wyższymi kosztami taśm magnetycznych i nagrywarek DAT. W przypadku DCC, jednym z głównych powodów było wprowadzenie na rynek formatu MiniDisc firmy Sony, który oferował znacznie mniejsze rozmiary nośnika i lepszą jakość dźwięku niż DCC.
Nagrywanie kaset magnetofonowych
Nagrywanie kaset magnetofonowych

Ostatnim elementem zostanie nagrywanie płyt cd dvd bluer Ray

W sprzęcie audio stosuje się wiele rodzajów płyt, w zależności od ich przeznaczenia. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów płyt w sprzęcie audio:

 1. Płyty winylowe (LP) – to jedne z najstarszych nośników dźwięku, które są stosowane w celu odtworzenia muzyki. Na płycie winylowej zapisane są analogowe sygnały dźwiękowe, które są odczytywane przez igłę gramofonową.
 2. Płyty CD – to nośniki dźwięku, które zapisują dane cyfrowe w postaci 0 i 1. Płyty CD są odtwarzane za pomocą odtwarzaczy CD, które przetwarzają cyfrowe dane na sygnał dźwiękowy.
 3. Płyty SACD – to nośniki dźwięku, które zapewniają lepszą jakość dźwięku niż płyty CD. SACD oznacza Super Audio CD i jest to nośnik, który zapisuje dźwięk w wysokiej rozdzielczości.
 4. Płyty DVD-Audio – to nośniki dźwięku, które są podobne do płyt SACD. DVD-Audio zapewnia lepszą jakość dźwięku niż płyty CD i SACD, ale wymagają specjalnego odtwarzacza DVD-Audio.
 5. Płyty Blu-ray Audio – to nośniki dźwięku, które zapewniają jeszcze lepszą jakość dźwięku niż płyty CD, SACD i DVD-Audio. Płyty Blu-ray Audio wymagają specjalnego odtwarzacza Blu-ray.
Nagrywanie płyt cd i dvd
Nagrywanie płyt cd i dvd

Dlatego nasze studio zaprasza do skorzystania z nagrywania nośników

Nagrywamy komunie chrzciny na nośniki analogowe kasety i taśmy.

Nagrywamy też wszelkie typy płyt cd Dvd Blue ray

Od razu informujemy ze odmawiamy osobom zawodowo sprzedającym płyty i kasety pod pozorem kopii ratującej nośnik duplikacji filmów itd.