Przegrywanie kaset DCC
Przegrywanie kaset magnetofonowych DCC
Przegrywanie kaset Philips DCC
Przegrywanie kaset cyfrowych magnetofonowych
Przegrywanie kaset DCC cała Polska
Szanowni Państwo
W dawnych czasach naszej młodości odbywały się „wojny” na formaty audio i wideo pomiędzy producentami na świecie.
Studio kopiowania jak nasze powstało bo formatów Audio Wideo było setki.
Systemy dźwięków regiony systemy obrazu zabezpieczania. Nie będziemy tu wchodzili w szczegóły
Na tej podstronie informujemy że przegrywamy kasety DCC .
Jest to jeden z wielu formatów audio jego historię przeczytają Państwo poniżej .Na chwilę obecną jest to format audiofilski ceniony i poszukiwany . Sprzętu na rynku jest dość mało.
Mamy przyjemność posiadać trzy magnetofony firmy Philips 900-tkę 600-tkę i 450-tkę.
Co to jest kaseta DCC?
DCC (ang. Digital Compact Cassette) – format zapisu magnetycznego cyfrowego dźwięku wprowadzony przez firmy Philips i Matsushita (Panasonic Corporation) pod koniec 1992 roku, następca popularnych ówcześnie kaset analogowych, konkurent Minidisców
Jak wygląda kaset DCC?
Przegrywanie kaset DCC odbywa się cyfrowo
Historia kasety DCC
DCC zasygnalizowało rozstanie firm Philips i Sony, które wcześniej z powodzeniem współpracowały przy płytach Compact Disc, CD-ROM i CD-i. Opierając się na sukcesie Digital Audio Tape w środowiskach profesjonalnych, obie firmy dostrzegły rynek nowego, zorientowanego na konsumenta cyfrowego systemu nagrywania dźwięku, który byłby tańszy i być może mniej delikatny.
Sony zdecydowało się stworzyć zupełnie nowy format MiniDisc (w oparciu o swoje doświadczenia z nagrywaniem magnetooptycznym i płytami Compact Disc), podczas gdy Philips zdecydował się na format taśmy, który byłby zgodny z ich wcześniejszym analogowym formatem Compact Cassette.
DCC, początkowo określany jako S-DAT (Stationary head Digital Audio Tape, w przeciwieństwie do R-DAT – Rotary head Digital Audio Tape),[1] został opracowany we współpracy z Matsushita, a pierwsze rejestratory DCC zostały zaprezentowane na targach CES w Chicago w maju 1992[2]oraz na targach elektroniki użytkowej Firato w Amsterdamie we wrześniu 1992. W tym czasie nie tylko Philips i Technics (marka Matsushita) zapowiedziały nagrywarki DCC, ale także inne marki, takie jak Grundig i Marantz (oba związane z ówczesnym Philipsem).
Więcej nagrywarek i odtwarzaczy zostało wprowadzonych przez firmę Philips i innych producentów w następnych latach, w tym niektóre przenośne odtwarzacze i nagrywarki, a także wbudowane w deskę rozdzielczą kombinacje DCC / odbiornika radiowego do użytku samochodowego.
Firma Philips sprzedawała format DCC w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Według artykułu prasowego, który ogłosił upadek DCC, DCC był bardziej popularny niż MiniDisc w Europie (zwłaszcza w Holandii).
DCC zostało po cichu wycofane w październiku 1996 r. Po tym, jak Philips przyznał, że nie udało mu się osiągnąć żadnej znaczącej penetracji rynku tym formatem i nieoficjalnie przyznał Sony zwycięstwo. Jednak format MiniDisc też nie radził sobie zbyt dobrze; cena obu systemów była zbyt wysoka.
Nasze studio stara się mieć wszystkie formaty świata audio wideo aby pomóc Państwu w kopiowaniu przegrywaniu .Nasza główna Siedziba znajduje się w Warszawie ale z usługą kurierską Gratis obsługujemy cała Polskę.
Przegrywanie kaset DCC Lublin
Przegrywanie kaset DCC Łódź
Przegrywanie kaset DCC Olsztyn
Przegrywanie kaset DCC Opole
Przegrywanie kaset DCC Poznań
Przegrywanie kaset DCC Rzeszów
Przegrywanie kaset DCC Szczecin
Przegrywanie kaset DCC Toruń
Przegrywanie kaset DCC Warszawa
Przegrywanie kaset DCC Wrocław
Przegrywanie kaset DCC Zielona Góra
Przegrywanie kaset DCC Białystok
Przegrywanie kaset DCC Bydgoszcz
Przegrywanie kaset DCC Gdańsk
Przegrywanie kaset DCC Gorzów Wielkopolski
Przegrywanie kaset DCC Katowice
Przegrywanie kaset DCC Kielce
Przegrywanie kaset DCC Kraków
Wszyscy w Polsce mieliśmy kasety analogowe oraz magnetofony z Pewexu lub Baltony
Format DCC był tak niedostępny dla portfeli Polaków jak format Sony Dat